ZAPISY DO NIEPUBLICZNEGO GIMNAZJUM IM. JANUSZA KORCZAKA

Zapisy do klasy pierwszej gimnazjum prowadzone są od stycznia do wyczerpania wolnych miejsc.

Procedura rekrutacji obejmuje:

wstępną rozmowę rodziców i kandydata z zespołem rekrutacyjnym szkoły,

rozmowę kwalifikacyjną z przedstawicielem organu prowadzącego szkołę,

podpisanie umowy w obecności  przedstawiciela organu prowadzącego.

Kryteria brane pod uwagę podczas rozmowy z kandydatem:

świadectwo opisowe po klasie V waldorfskiej szkoły podstawowej,
w przypadku uczniów innych szkół – świadectwo po klasie V;

ocena opisowa z półrocza klasy VI, oceny z półrocza klasy VI ( j.w)

ocena opisowa lub świadectwo na koniec szkoły podstawowej (w wypadku kandydatów ubiegających się o przyjęcie po zakończeniu roku szkolnego).

O przyjęciu ucznia do gimnazjum decyduje:

wynik rozmowy z zespołem rekrutującym,

wynik spotkania z przedstawicielem organu prowadzącego szkołę,

uiszczenie wpisowego w terminie do czterech tygodni od podpisania umowy.

Kolejność zgłoszeń nie jest decydująca. Pierwszeństwo w przyjęciu do szkoły mają uczniowie Waldorfskiej Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka spełniający wymagane kryteria.

Dokumenty niezbędne do ostatecznego zapisu do szkoły:

oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,

oryginał zaświadczenia o wyniku sprawdzianu,

karta danych o uczniu,

1 zdjęcie,

ankieta zapisu ucznia dotycząca danych kandydata wypełniona przez rodziców lub opiekunów prawnych.

Zapisy do drugiej klasy prowadzone są, o ile szkoła dysponuje wolnymi miejscami. Procedura rekrutacji obejmuje wówczas dodatkowo spotkanie z wychowawcą klasy.